Deel

7
Tweet about this url
0
Share by email

Nieuws

Dagboek: hoe verzorg ik panda's in een pandapak

Door: Corno van den Berg

23 januari 2011 - Het ziet er vreemd uit. Mensen in een pandapak. Maar in China is het bittere noodzaak, menen onderzoekers in Wolong. De Engelse Simon Parry wilde dit ook. Hij werd de eerste buitenlander die deze zeldzame dieren mocht voorbereiden op hun terugkeer in het wild. En hij hield een dagboek bij.

 

De pandapakken zien er koddig uit. De onderzoekers trekken dit pandapak aan als ze de pandababy’s gaan verzorgen. Op deze manier willen ze ervoor zorgen dat de dieren niet teveel aan mensen gaan wennen. Waardoor ze nog relatief wild blijven en zo mogelijk terug kunnen in de beroemde bamboebossen van China. De Britse Simon Parry mocht als eerste buitenlander zo'n pak uitproberen.

Lessen in opvoeden

Parry leerde de afgelopen weken hoe hij het beste een moederpanda na kon doen. Hij observeerde tal van gedragingen, die hij ook toepaste toen hij de jonge Bao Bao moest voeren, wegen en onderzoeken. En met hem spelen. Maar het belangrijkste is dat de jonge panda zo natuurlijk mogelijk opgroeit.

,,We lopen in groepen en doen alles wat een panda ook doet. Zoals krabben op onze rug en in bomen klimmen." Maar het wordt steeds lastiger voor de onderzoekers om Bao Bao bij te houden. ,,Hij rent steeds sneller en klimt ook steeds hoger in de bomen,'' lacht een van de onderzoekers. Parry hield voor de krant The Daily Mail een dagboek bij.

Het beroemde onderzoekscentrum in Wolong, in het zuidwesten van China, is dé plek voor panda-onderzoek. De grote aardbeving in 2008 heeft veel gebouwen, alsook een deel van het reservaat grotendeels verwoest. Hierdoor kwamen ook veel panda's in de problemen. Het onderzoekscentrum wordt inmiddels herbouwd. De reuzenpanda wordt ernstig bedreigd. Dit dier komt nog in een twintigtal bossen in China voor. Toeristen kunnen in China oog in oog komen met dit bijzondere dier. Ook in het wild. De beste plek daarvoor is het Qinling-gebergte ten zuiden van Xi'an.

 

 

 

 

 

Lees verder: Daily Mail