30 december 2010 - YouTube is een populaire bron van vermaak. Hoog tijd voor een jaaroverzicht van de leukste, grappigste en opmerkelijkste video's die met reizen en vakantie te maken hebben. Met in de hoofdrollen veel dieren, maar ook stewardessen, presentatoren en veel waaghalzen.

(30 december 2010) De film Happy Feet liet het leven van pinguïns zien. Al was het animatie. Althans dat dachten we. Nu is er een video opgedoken van een heuse Happy Feet-pinguïn. Met ook voor ons bekende muziek. De video is gemaakt in een Japanse dierentuin. De jonge pinguïn springt als een klein kind over de sneeuw. Terwijl de andere pinguïns stoïcijns om zich heen kijken. Ze laten het jong dartelen.

(27 december 2010) Wie eenmaal heeft gesnorkeld, of gedoken, vraagt zich af wat er in die diepte onder hem of haar bevindt. Op televisie zie je wel eens beelden van deze bijzondere wereld met speciaal gebouwde onderzeeboten. Op Curaçao op de Caraïben kun je nu in zo'n duikboot naar 312 meter diepte. Het is de enige in de wereld die je zo diep brengt. De video laat goed zien hoe de boot er uit ziet.

(15 december 2010) De Bahama's zijn idyllische eilanden voor de kust van de Verenigde Staten. De belangrijkste attracties zijn zon, zee, strand en ... varkens. Bezoekers van een reeks eilanden bij de Bahama's, bekend als de Exuma-eilanden, kijken vreemd op als ze zien wat er naar hun boot komt zwemmen. De dieren zijn inmiddels wereldberoemd en een hit op YouTube. Op de video maak je kennis met de zwemmende varkens van de Bahama's.

(11 december 2010) Het pad is vervallen, de draagbalken zijn verroest en de houten balken veelal verrot. Het pad is 3 kilometer lang, een meter breed en bevindt zich 100 meter boven de naastgelegen rivier. El Camino del Rey wordt beschouwd als het gevaarlijkste pad ter wereld. Het loopt van Álora bij Málaga (Spanje) naar Campillos, dwars door de El Chorro-kloof. Bekijk de video en je begrijpt waarom.

(27 november 2010) Het poollicht behoort tot de mooiste natuurfenomenen ter wereld. Het wordt dan ook wel de grootste lichtshow ter wereld genoemd. Wie het gezien heeft, is verkocht. Een lucht die letterlijk danst, in de meest fantastische kleuren. De NASA maakte een indrukwekkende video met uitleg hoe het fenomeen ontstaat.

(24 november 2010) Zeekoeien zijn elegante, ietwat vreemde dieren. En deze zwaar bedreigde dieren worden tegenwoordig steeds beter beschermd. In een kajak kun je in Florida een bijzondere ontmoeting hebben met deze 'grazers'. Zeekoeien zijn nieuwsgierig, dus komen ze geregeld even kijken wat zich in hun speeltuin bevindt. In dit geval iemand met een videocamera.

(19 november 2010) De Maeklong Market in Samut Songkhram is inmiddels beroemd geworden. Toeristen komen kijken als de trein voorbij komt. Dit gebeurt zo'n vier keer per dag. En de bewoners snappen weinig van de interesse bij toeristen, voor hen is dit de gewoonste zaak van de wereld. Let op de video vooral op het eten dat vlak naast de rails ligt.

(17 november 2010) Trevor Corson noemt zichzelf 'sushi concierge' en is een toonaangevende sushi-kenner. Met ergernis ziet hij hoe deze traditionele eetkunst wordt 'verwesterd'. Dus laat hij, op typisch Amerikaanse wijze, zien hoe het wel moet. Wat al veel reacties heeft losgemaakt bij andere sushiliefhebbers. Oordeel en bepaal vooral zelf hoe jij het liefste sushi eet.

(13 november 2010) Antropologen hebben in het Amazone-regenwoud in Peru een aantal tot nu toe onbekende stammen aangetroffen. Als bewijs hebben onderzoekers speren en andere attributen mee genomen. En ze maakten een bijzondere video. De mensen werden in het Kugapakori Nahua Nanti reserve in het zuidoosten van Peru meerdere tot nu toe onbekende stammen aangetroffen. Het geeft voor de zoveelste keer de rijkdom van de Amazone-jungle aan.

(8 november 2010) Het 66 meter grote Ferrari-logo is vanuit de lucht te zien. De knalrode blikvanger siert het nieuwste bouwwerk in de Verenigde Arabische Emiraten. Stond het merendeel tot nu toe in Dubai, ditmaal huist het opmerkelijke pand in Abu Dhabi. De liefhebber kan zich hier te goed doen aan de wondere wereld van Ferrari. Het is het grootste indoorpretpark ter wereld, met onder meer de snelste achtbaan ter wereld.

(21 oktober 2010) Ontwerpers laten graag hun visie zien van een stad. Het Japanse modebedrijf Uniqlo probeert al een aantal jaren vaste voet aan de grond in Europa te krijgen. waarbij bewust andere technieken dan een standaard modeshow worden gebruikt. Uniqlo combineert een rondreisje door de Franse hoofdstad een bijzondere en nét even andere modeshow.

(15 oktober 2010) Berlijn is een heuse cultuurstad. Het is een stad die door elke bezoeker anders wordt beleefd. Maar het is ook een stad die je eigenlijk wel één keer in je leven moet hebben gezien. Op je eigen manier of met hulp van anderen. Ontwerpers van het Franse kwaliteitsmerk Louis Vuitton Malletier (met de initialen L & V die hun eigen leven zijn gaan leiden) reisden af naar Duitsland en filmden hun 'andere' blik op de stad.

(22 september 2010) Het is een leuke variant op de weinig boeiende instructies die je krijgt als je instapt in een vliegtuig. Boodschappen als 'doe de veiligheidsgordel om', 'niet roken' en wat je moet doen als er een noodsituatie is worden bij Air New Zealand op een ludieke manier gebracht. Met onder meer The All Blacks, het nationale rugbyteam van Nieuw-Zeeland. En talloze fiks uitgedoste fans. En een naakte vrouw.

(21 september 2010) De Maya's waren hun tijd ver vooruit. Wat elk jaar te zien is. In Chichén Itzá in Mexico is aan het begin van de herfst (en de lente een uniek schouwspel te zien. De zon laat een slang van de Piramide van Kukulcán kruipen. Het schouwspel trekt jaarlijks vele duizenden mensen naar Chichén Itzá.

(7 september 2010) Wie naar Cambodja gaat kijkt zijn ogen uit. Zeker in de Cambodjaanse keuken, die zeer uitgebreid is. Bijna alles dat loopt, vliegt of anderszins eetbaar is, kun je hier bestellen. Waaronder tarantula's, oftewel reuzenspinnen. Al decennialang worden deze dieren gevangen, gefrituurd en met zout en knoflook op smaak gebracht.

(2 september 2010) Een kajakker die een erg nieuwsgierige zeeotter ontmoet. Wat voor de kust van Californië in de VS en British Columbia in het westen van Canada geregeld voor komt. Het guitig uitziende diertje komt op zijn gemak aanzwemmen en checkt de kajak, de roeispaan, het tuigje van de kajakker en de hardheid van de boot. Waarna hij weer vertrekt.

(20 augustus 2010) De modeshow van het merk Target in New York was dit jaar erg opvallend. En anders. Na een gebruikelijke show op de catwalk werd gisteravond het massaal toegestroomde publiek buiten getrakteerd op een ingenieuze lichtshow in het populaire hotel The Standard in Manhattan. De show had volgens velen veel weg van een 'peepshow', aangezien veel rood licht werd gebruikt en veel modellen schaars gekleed waren.

(11 augustus 2010) Een standaardvlucht van Lufthansa van Tel Aviv naar Frankfurt. Eén van de stewardesssen aan boord deelt wat extra kussens uit in de economy class. En dan gebeurt er van alles. En ontstaat er spontaan een nieuwe vorm van ín-flight entertainment. De stewardess reageert er goed op, waardoor de lol alleen maar toeneemt.

(20 juli 2010) Op de vraag 'wat kan ik tegen komen op zee' geeft deze video een antwoord. Een groepje kajakkers gaat op zoek naar orka's. En ze ontmoeten deze gracieuze dieren ook, heel dichtbij. De bijzondere ontmoeting gebeurde op één van de beste locaties ter wereld. Op de westelijke grens tussen de Verenigde Staten en Canada worden geregeld orka's gespot bij Vancouver Island en de San Juan-eilanden.

(12 juli 2010) Op internet zijn talloze video's te vinden van zeekajakkers die tijdens hun tochten allerlei wilde dieren ontmoeten. Hier is het relaas te zien van een man die voor de drukke kust van Los Angeles een Californische zeeleeuw krijgt te zien. Van heel dichtbij. Voor hij het wist zat het dier op zijn gemak op de achterkant van de kajak.

(17 juni 2010) Het wordt gezien als één van de meest uitdagende beklimmingen ter wereld. Niet omdat het pad zo steil is, maar omdat de plankjes langs de bergrichel weinig vertrouwen uitstralen. Bang moet je niet zijn op de Hua Shan, een beroemde berg in China. Al trekt dat juist weer veel toeristen.

(4 juni) Snorkelen is een populaire hobby op vakantie. Iedereen heeft het wel eens geprobeerd. Je vaart met een bootje uit, doet die onhandige flippers aan, zet een kleurrijke snorkel op en hup: het water in! Simpel toch? Al gaat het soms mis. Gelukkig heeft iemand een videocamera aangezet.

(3 juni 2010) Op talloze plekken kun je tegenwoordig een bungy-jump maken. Maar deze activiteit is zeker niet aan iedereen besteed. Soms is durf alleen niet genoeg. En, als je dan de sprong waagt, kun je altijd nog verrast worden. En flink schrikken. Alsof de sprong zelf niet genoeg is ...

(12 mei 2010) Op het eiland van St. Kitts in de Caraïben zijn ze er al aan gewend. Groene meerkatten stelen maar wat graag alcoholische drankjes van toeristen. Zo'n 300 jaar geleden kwamen de apen met slaven mee uit Afrika. Ironisch genoeg werden de slaven ingezet voor de productie van rum. En het is diezelfde rum die de apen nu het lekkerst van alle drankjes vinden op het Caraibische eiland St. Kitts.

(3 mei 2010) Het Nakizumo (Nakizumo betekent 'huilende sumo') Festival bestaat al 400 jaar in Japan. In steden als Tokio en Asakusa wordt het jaarlijks aan het einde van april georganiseerd. Sumo-worstelaars doen mee aan een vreemde wedstrijd. Ze doen hun uiterste best om een baby te laten huilen. De eerste die het lukt wint. Dus halen ze alles uit de kast, wat rare beelden oplevert.

(17 april 2010) Duiker Victor Huang verkende de ruige kust van Wellington toen de inktvis plotseling tevoorschijn kwam vanuit het zeewier. De inktvis stak een van zijn tentakels naar de duiker uit en greep de draaiende camera vast. Het dier ging ervandoor met de camera. De duiker ging er achter aan en pakte zijn camera terug. Toen hij terugspoelde had hij unieke beelden.

(9 april 2010) De Britse acteur en komiek Stephen Fry was voor zijn documentairserie Last Chance To See van de BBC in 2007 op Stewart Island in Nieuw-Zeeland. Hij leerde van alles over zeldzame dieren die er leven en ontmoette Sirocco, een mannetjeskakapo. Ongewild komt het probleem van de bedreigde diersoort duidelijk.

(7 april 2010) In IJsland is het vulkaantoerisme 'hot'. Meer dan 10.000 toeristen hebben de uitbarsting van de Fimmvorduhals van dichtbij meegemaakt. Op 21 maart barstte de vulkaan in het hart van de beroemde Eyjafjallajokull-gletsjer uit. Toeristen die toevallig op de plek zijn zien hoe metershoge fonteinen van kokend hete lava uit de bodem worden geperst. Het is de eerste uitbarsting sinds 1823 in dit deel van IJsland.

(2 april 2010) Het is spitsuur op een gewone dag in Tokio. Mensen willen naar hun werk. De metro komt aan. De eerste mensen stappen in. En de volgende. En de volgende. En meer, en meer. Waarna de beruchte 'proppers' komen. Uiteindelijk past iedereen in de metro, maar vraag niet hoe.

(20 maart april 2010) De beelden spreken voor zich. En waren reden voor de Chinese autoriteiten om bij hoge uitzondering alarmfase vijf afgekondigd, de hoogste alarmfase die China kent. Zand en stof uit de Gobi-woestijn waren zo extrem dat het gevaarlijk voor de gezondheid van de miljoenen inwoners en toeristen in de hoofdstad werd. Het ademen werd lastig en mensen moesten binnen blijven.
Bovenstaande lijst is een onderdeel van de Nieuws-rubriek op Droomplekken.nl. Wil je ook in 2011 op de hoogte blijven van de leukste video's? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.