Deel

7
Tweet about this url
0
Share by email

Nieuws

Festival van de Castellers: menselijke torens in Tarragona

Door: Corno van den Berg

18 januari 2011 - Tarragona in Spanje is de plek om een bijzondere wedstrijd te zien. De 'castellers' zijn wereldberoemd om hun 'menselijke kastelen'. Eens in de twee jaar strijden allerlei lokale teams om de titel. En ja, er vallen gewonden.


 

Het bouwen van menselijke torens hoort bij de Catalaanse volkscultuur. De oorsprong van deze 'castellers' of 'kastelen' voert terug naar een Valenciaanse dans uit de zeventiende eeuw. Deze waaide over naar Catalonië. Het was destijds gebruikelijk om, na afloop van de dans, een kleine menselijke toren te maken. Als een soort van teken van kracht en samenwerking. In de loop van de tijd werd het bouwen van deze menselijke torens een heuse volkssport. In de negentiende eeuw ontstonden de eerste twee verenigingen, in de stad Valls, in de buurt van Tarragona. Waarna al snel onderlinge wedstrijden werden opgezet.

De wedstrijd vond plaats in het vernieuwde Tarraco Arena Plaza, de oude stierenvechterarena in Tarragona. De hal stond vol met groepen mensen uit verschillende dorpen in Catalunya. Elk dorp heeft zijn eigen kleuren. In totaal deden er 14 groepen mee aan deze wedstrijd. Deze niet geheel ongevaarlijke sport (er vallen jaarlijks diverse gewonden als torens in storten) wordt om het jaar gehouden. De volgende staat gepland voor oktober 2012.