20 januari 2011 - Vorig jaar trok het extreem veel bekijks in Rome. Dit jaar heeft het opmerkelijke hotel van afval haar deuren geopend in Madrid. De maker wil aandacht vragen voor het afvalprobleem. Het Spaanse fotomodel Eugenia Silva opende het.
Het idee komt van H.A. Schult, een kunstenaar. De Duitser deed eerder al stof opwaaien met kunstwerken uit afval. Hij sloeg de handen ineen met de milieuorganisatie Save The Beach om aandacht te vragen voor de groeiende vervuiling van de Europese stranden. zo opende hij al een soortgelijk tijdelijk hotel in Rome.
Struin over het indrukwekkende Plaza Mayor. Verdrink in kunst in het Prado of één van de vele andere musea. Bezoek het oudste restaurant ter wereld en laat je huisdier zegenen.
» verder
Bezoekers kijken hun ogen uit. De muren zijn bedekt met rotzooi die aanspoelde op Europese stranden, afval dat gevonden werd op vuilnisbelten en items die op vlooienmarkten werden gekocht. Schult hoopt op deze ludieke manier de aandacht te vestigen op de immense hoeveelheid afval die het toerisme in Europa veroorzaakt.

Ook wil hij laten zien hoe onze vakanties er uit kunnen zien als de stranden niet proper worden gehouden. "De oceanen zijn de grootste vuilnisbelt van deze planeet", meent Schult. ,,Dat wil ik laten zien." Het hotel op de drukke Callao is onderdeel van de internationale toerismebeurs Fitur in Madrid die tot 23 januari loopt.
Eerder verschenen: Hotel van afval geopend in Rome
Verder lezen: Save the Beach Hotel
Op de hoogte blijven? Meld je aan voor de nieuwsbrief