Deel

3
Tweet about this url
0
Share by email

Nieuws

Video: apen stelen drankjes van toeristen

Door: Corno van den Berg

12 mei 2010 - Op het eiland van St. Kitts in de Caraïben zijn ze er al aan gewend. Groene meerkatten stelen maar wat graag alcoholische drankjes van toeristen. Wat bijzondere beelden oplevert.



Zo'n 300 jaar geleden kwamen de apen met slaven mee uit Afrika. Ironisch genoeg werden de slaven ingezet voor de productie van rum. En het is diezelfde rum die de apen nu het lekkerst van alle drankjes vinden op het Caraibische eiland St. Kitts.

Terwijl de toeristen liggen te bakken in de zon, slaan de apen hun slag. Sommigen zijn extreem slim, ze gaan er met glas en al vandoor. Om hun dorst op een rustig plekje te lessen. Waarna de alcohol langzaam naar hun kop stijgt. De BBC maakte filmopnamen van dit dagelijks terugkerend ritueel.