Het is ook het afgelopen skiseizoen tijdens de World Ski Awards weer verkozen tot World’s Best Ski Resort. Op de tweede en derde plaats staan het prestigieuze Kitzbühel in Oostenrijk en het imposante Lake Louise Ski Resort in Canada.
Het skigebied van Val Thorens ligt op een hoogte van 2.300 meter hoog. Het centrum is autovrij en wordt alleen gebruikt om te laden en lossen. Vla Thorens maakt deel uit van Les Trois Vallées, waartoe ook bekende skigebieden als Courchevel, Méribel en Les Menuires behoren. Maar ook minder bekende skigebieden als Le Praz, La Tania en St. Martin de Belleville.
Volgens de organisatie van de jaarlijkse verkiezing wint Val Thorens heeft de skibestemming ‘alles wat een skibestemming moet hebben’. Waarbij met name de sneeuwzekerheid van belang is.
Alsook de bereikbaarheid en dat je van je voordeur zo de piste op kunt. In totaal brachten meer dan 1,8 miljoen mensen hun stemmen uit. Het is dus geen kleine prijs….
Dat wilde ik meemaken, dus ben ik er ook geweest om te skiën. Toen ik de piste begreep ik al snel waarom het zo populair is bij Nederlandse wintersporters. En bij buitenlanders ook. De pistes zijn heerlijk lang en divers.
En de accommodaties liggen bijna allemaal aan de pistes. Oftewel, zo de piste op en gaan. En als je terugkomt, skiën tot aan de voordeur.
Ik was bij de feestelijke opening van het skiseizoen. Bij La Folie Douce was live-muziek op de piste, gezelligheid en het gratis uittesten van allerlei nieuwe skiproducten. Ook verkende ik de mooiste pistes. Ik schreef mijn ervaringen en tips in dit reisverhaal over Val Thorens.
Val Thorens heeft maar liefst 606 km paan pistes, inclusief de aangesloten skigebieden is dus. Waarbij je dus eenvoudig met liften van het ene naar het andere skigebied kunt.
Het hoogste punt is op ruim 3.200 meter hoogte en heeft 71 sleepliften, 70 stoelliften en 40 gondelliften. Het gebied heeft 317 km aan blauwe pistes, oftewel meer dan de helft. Voor wie een uitdaging zoekt zijn er 215 km rode pistes, terwijl er 74 km aan zwarte pistes is voor de ervaren skiër.
Een van de mooiste dagtochten leidt naar de Glacier de Thornes op 3.130 meter, waar je zicht hebt op de gletsjer. Ook de achterliggende bergen zijn magisch om te zien. Overigens kun je op diverse plekken de Mont Blanc zien liggen. De vraag is; herken jij hem als je hem ziet?
Wil jij naar ‘Valto’, zoals het skigebied door veel mensen liefkozend wordt genoemd? Er zijn in Val Thorens talloze soorten accommodaties. Waaronder hotels, chalets, maar ook appartementen. Er is keuze te over. Ik kies meestal voor een appartement, dat geeft veel vrijheid, ook met eten maken en zo. Zoek jij een Val Thorens appartement?
Naast goede skipistes heeft Val Thorens ook opvallend veel wellness-voorzieningen. Zodat je vermoeide spieren weer rust krijgen en zich kunnen oppeppen voor nog een dag in de sneeuw. En misschien nog wel een…