Maori in Nieuw-Zeeland
Ik wilde de natuur en de Maori-cultuur ontdekken. Via Corno zijn enkele bijzondere excursies geboekt, en onder meer een unieke trektocht van 5 dagen. Absoluut de moeite waard!
Marion van O.
03-05-2026
Wat hebben Droomplekken als Machu Picchu, Taj Mahal, Angkor en de Notre Dame gemeen? Ze vormden de inspiratie voor diverse Disney-films. Dus als je denkt; he, dat komt me bekend voor… Dat kan wel kloppen, kijk maar:


Het overbekende kasteel in de beroemde film Doornroosje is gebaseerd op het bijna onwerkelijke kasteel Neuschwanstein in Beieren.
Lees hier mijn artikel over Slot Neuschwanstein


Het pittoreske plaatsje Eguisheim in Frankrijk vormde de basis voor het verhaal van Beauty and the Beast. Dit deel van Frankrijk was lange tijd in handen van Duitsland, waardoor het een mix van twee culturen is. Die goed is terug te zien in de succesvolle film.


Het verhaal van Rapunzel is iets minder bekend dan bijvoorbeeld Doornroosje. Het gaat over Prinses Rapunzel, die als baby uit haar kasteel wordt ontvoerd door de slechte Moeder Gothel.
Lees hier mijn artikel over Mont Saint-Michel


In de heerlijke film Up volg je het wonderlijke verhaal van ontdekkingsreiziger Charles Muntz. Ze zijn op zoek naar de Paradijswaterval. Deze bestaat echt: Angel Falls, de hoogste waterval ter wereld.
Lees hier mijn artikel over Angel Falls


Het is één van de meest bekende (en bezochte) monumenten ter wereld: de Taj Mahal. Een ode aan de liefde, en onder meer ook bekend van Aladdin. Deze arme jongen is verliefd op prinses Jasmin…Lees hier mijn artikel over Taj Mahal


De film is bij ons minder bekend dan één van de prominente locaties er in: Machu Picchu. Het verhaal gaat over de jonge keizer Kuzco, die meer aan zichzelf denkt dan aan anderen.
Lees hier mijn artikel over Machu Picchu


Het verhaal gaat over de legende van Fa Mulan, een vrouw die China bevrijdt van de Hunnen. Naast de beroemde Verboden Stad komt ook de Chinese Muur in de film voor.
Lees hier mijn artikel over de Chinese Muur


Het is geen verrassing dat voor de film de actuele locatie werd gebruikt. Wel is zoveel geprobeerd alles in detail na te maken voor de film over de eenzame klokkenluider Quasimodo.
Lees hier mijn artikel over de Notre Dame


Het kasteel van Prins Eric in The Little Mermaid bestaat echt. Het is geïnspireerd op het Romeinse kasteel van Chillon. Dit vind je bij het meer van Geneve in Zwitserland.


In de film Wreck-It Ralph is Ralph een schurk die in videospellen opdraaft. Maar hij wil dat niet langer zijn. Het speelt zich af in het Game Central Station, dat erg veel lijkt op Grand central Terminal in New York.


De kapel in de film Frozen lijkt sprekend op de beroemde St. Olaf Kerk in Noorwegen. En vormt een belangrijk onderdeel in het verhaal over de twee prinsessen en de liefde.


Het heroïsche verhaal speelt zich af in een niet bestaand middeleeuws Schotland. Vier clans strijden om de macht. Het beroemde Eilean Donan Castle staat daarin centraal.
Lees hier mijn artikel over Eilean Donan Castle


In de grappige film Cars komt Ramone’s House of Body Art in Cars voor. Dat lijkt opvallend veel op U-Drop Inn in Texas. Dit populaire gebouw ligt aan de bekende Route 66.
Lees hier mijn artikel over Route 66


Dit is een wat vreemde eend in de bijt. Het verhaal gaat over de mythische stad Atlantis, dat mogelijk ooit een Grieks eiland was. Maar in de film lijkt het verdacht veel op de tempel Angkor Wat.
Lees hier mijn artikel over Angkor


Het beroemde kasteel in Sneeuwwitje bestaat echt. Het is geïnspireerd op het kasteel Alcázar van Segovia in Spanje, waar in de film de koningin leeft.
Reisexpert & Reiziger
Hi, ik ben Corno en reis al 30 jaar de wereld over. Ik help jou graag met je volgende reis. Bekijk alle bestemmingen.
Jaar actief
Unieke landen
Beoordeling
Vertel waar je naartoe wilt, wanneer je wilt reizen en wat je graag wilt beleven. Denk aan natuur, steden of bijzondere excursies. Op basis van jouw wensen geef ik persoonlijke tips.
Voor veel bestemmingen kun je een reis op maat boeken. Dat doen we via een gratis videocall. Jij vertelt je wensen en ik geef mijn tips. Daarbij zit ook een van mijn reisagenten, die ook mijn reizen regelen.
We sturen je een persoonlijk reisvoorstel op basis van jouw wensen en budget. Met veel insidertips, de beste locaties en leukste plekken om te overnachten.
We bespreken het voorstel en passen het (eventueel) aan naar je wensen. Na akkoord boeken wij alles voor je en kun je de reis van je leven maken.
Ontdek de mooiste reizen die passen bij jouw wensen! Via mijn reisagenten organiseren we de reis met SGR garantie en volgens ANVR voorwaarden. Zo hoef jij je alleen druk te maken over het inpakken van je koffer.
Ga je op reis met Droomplekken, dan weet je zeker dat alles goed geregeld is.
Ontdek de mooiste reizen met SGR en ANVR garantie!
Wij ontzorgen je vanaf het eerste moment tot de terugvlucht.
Wij vinden dat reizen geen one-size fits all zijn, maar een eigen persoonlijke beleving.
Wil jij bijzondere excursies? De leukste accommodaties? Vul het formulier in en ik help je.